amatőr



Papp László jelentősebb amatőr mérkőzései

(Az eredmények Papp László szempontjából értendők.)

1945

IX. 13. - Böhm (osztrák), BVSC - Vienna, Bécs, 1. menetben kiütés
X. 6. - Bicsák (Csepel), válogató, Bp., 2. menetben feladás
X. 10. - Nesladek (osztrák), Budapest - Bécs, Bp., 2. menetben feladás
X. 29. - Sági (Ózdi Vasas), B. Vasutas - Ózd, CSB, 2. menetben kiütés
XI. 12. - Hegedüs (BSZKRT), BVSC - BSZKRT, CSB, Bp., 1. menetben kiütés
XI. 18. - Oláh (BTK), BTK - BVSC, CSB, Bp., pontozásos győzelem
XII. 8. - Neumayer (osztrák), Magyarország - Ausztria válogatott, Bp., 2. menetben kiütés

1946

II. 3-7. - Pogatsch (osztrák), Vasutas Előre - Schwarz - Weiss, Bécs, 2. menetben döntő fölény
Poniak (osztrák), Vasutas Előre - Levben, Levben, 1. menetben kiütés
III. 20. - Budai (BRE), BRE - Vasutas, Szabadság Kupa, Bp., pontozásos vereség
IV. 6. - Pelczner (csehszlovák), BVSC - Pozsony, Pozsony, 2. menetben kiütés
IV. 7-22. - Rabina (csehszlovák), BVSC - Morva válogatott, Kiov, pontozásos győzelem
Strubl (csehszlovák), BVSC - Brno, Brno, 2. menetben kiütés
Kaisor (csehszlovák), BVSC - Ranice, Ranice, pontozásos győzelem
Pinoc (csehszlovák), BVSC - Vyscov, Vyscov, 1. menetben kiütés
Hujlo (csehszlovák), BVSC - Hudonin, Hudonin, 2. menetben kiütés
V. 5. - Lányi (BTK), Ágoston Kupa, Bp., pontozásos vereség
VI. 16. - Mihalkó (Ózd), országos bajnokság, Bp., 2. menetben kiütés
VI. 23. - Szabó (BVSC), országos bajnokság, Bp., 2. menetben feladás
VI. 30. - Lányi (BTK), országos bajnokság, Bp., pontozásos vereség
VII. 14. - Jareczki (lengyel), Vasutas válogatott - Warta Poznan, Bp., döntetlen
VIII.-XII. - Torma II (csehszlovák), országos bajnokság, Pozsony, pontozásos vereség
Ogurenkov (szovjet), Szovjetunió - Csehszlovákia válogatott, Pozsony, pontozásos vereség

1947

I. 12. - Simon (BRE), Vasutas válogatott - Rendőrválogatott, Bp., 1. menetben kiütés
I. 19. - Zvorko (jugoszláv), Vasutas válogatott - Zágráb, Zágráb, pontozásos győzelem
I. 22. - Jurcec (jugoszláv), Vasutas válogatott - Lokomotív Zágráb, feladás
II. 23. - Kasparek (osztrák), Magyarország - Ausztria válogatott, Bp., l. menetben kiütés
III. 2. - Szabó (BVSC), meghívásos verseny, Bp., feladásos vereség
III. 23. - Lányi (BTK), BTK-B. Vasutas, Bp., 1. menetben kiütés
III. 30. - Ticic (jugoszláv), Budapest - Zágráb, Bp., l. menetben kiütés
IV. 13. - Farkas (KISTEXT), BVSC - KISTEXT, Bp., mérkőzés nélkül
V. 15. - Torma II (csehszlovák), Európa-bajnokság, Dublin, pontozásos vereség
VI. 10. - Devcsics (jugoszláv), Budapest - Zágráb, Zágráb, döntetlen
VI. 11. - Cavdenag (jugoszláv), Budapest - Fiume, Fiume, 2. menetben kiütés
VII. 7. - Németh (CSMTK), országos bajnokság, Bp., pontozásos győzelem
VII. 9. - Windt (Vasas), országos bajnokság, Bp., mérkőzés nélkül
VII. 11. - Fodor (Baja), országos bajnokság, Bp., 1. menetben kiütés
VII. 14. - D-Ottavio (olasz), Magyarország - Olaszország válogatott, Bp., 3. menetben kiütés
XI. 23. - Németh (KISTEXT), BVSC - KISTEXT, CSB, Bp., 1. menetben kiütés
XI. 29. - Bene III (Csepel), Csepel - BVSC, CSB, Bp., 1. menetben kiütés
XII. 6. - Hárai (BTK), BVSC - BTK, CSB, Bp., pontozásos győzelem
XII. 13. - D. Nagy (Előre), BVSC - Előre, CSB, Bp., pontozásos győzelem
XII. 28. - Kolczynski (lengyel), Lengyelország - Magyarország válogatott, Poznan, pontozásos győzelem
XII. 30. - Trzeszowski (lengyel), Közép-lengyel válogatott - Budapest válogatott, Varsó, pontozásos győzelem

1948

I. 1. - Pisarski (lengyel), Lódz válogatott - Budapest válogatott, Lódz, pontozásos győzelem
I. 9. - Bauer (osztrák), Magyarország - Ausztria válogatott, Bp., 1. menetben kiütés
I. 24. - Mikolics (jugoszláv), Budapest - Belgrád, Bp., 2. menetben kiütés
I. 28. - Szymankiewicz (lengyel), Budapest - Varsó, Bp., 3. menetben kiütés
II. 7. - Cernohorski (csehszlovák), Magyarország - Csehszlovákia válogatott, Bp., 1. menetben kiütés
III. 8. - Aiello (olasz), Magyarország - Olaszország válogatott, Milánó, 3. menetben kiütés
III. 10. - Greppi (olasz), Budapest - Piemont válogatott, Torinó, pontozásos győzelem
III. 12. - Fontana (olasz), Magyarország - Olaszország válogatott, Prato, pontozásos győzelem
VII. 5. - Netuka (morva), Magyarország - Morvaország, Bp., pontozásos győzelem
VIII. 7. - Resko (finn), Olimpiai játékok, London, 2. menetben kiütés
VIII. 11. - Welter (luxemburgi), Olimpiai játékok, London, 2. menetben kiütés
VIII. 12. - Cavignac (belga), Olimpiai játékok, London, 1. menetben kiütés
VIII. 12. - Fontana (olasz), Olimpiai játékok, London, pontozásos győzelem
VIII. 13. - Wright (brit), Olimpiai játékok, London, pontozásos győzelem
IX. 3. - Károlyfi, Budapest - Vidék, Bp., 1. menetben kiütés
IX. 5. - Kocsis (Győri Lokomotív), bemutatóverseny, Győr, 2. menetben feladás
X. 16. - Zágorski (lengyel), Magyarország - Lengyelország válogatott, Bp., 2. menetben kiütés
XI. 28. - Kolczynski (lengyel), Varsó - Budapest, Varsó, pontozásos győzelem
XII. 1. - Kwiatkowski (lengyel), Budapest - Szczecin, Szczecin, pontozásos győzelem

1949

I. 9. - Hauk (FTC), Lokomotív - FTC, CSB, Bp., 1. menetben feladás
I. 16. - Marton II (Vasas), Lokomotív - Vasas, CSB, Bp., 1. menetben kiütés
III. 1. - Nowara (lengyel), Budapest - Észak-lengyel válogatott, Gdansk, pontozásos győzelem
IV. 2. - Vári (Vasas), Lokomotív - Vasas, CSB, Bp., döntő fölény
IV. 10. - Mészáros (Előre), Lokomotív - Előre, CSB, Bp., l. menetben feladás
V. 8. - Vytlacil (csehszlovák) Budapest - Prága, Bp., pontozásos győzelem
V. 22. - Bedmanits (Kaposvári MTE), KMTE - Lokomotív, CSB, Kaposvár, döntő fölény
VI. 15. - Acha (belga), Európa-bajnokság, Oslo, 1. menetben kiütés
VI. 16. - Fontana (olasz), Európa-bajnokság, Oslo, pontozásos győzelem
VI. 17. - Sjölin (svéd), Európa-bajnokság, Oslo, pontozásos győzelem
VII. 9. - Pievera (FTC), Lokomotív - FTC, CSB, Bp., 1. menetben feladás
VIII. 15. - Boamfa (román), főiskolai világbajnokság, Bp., 1. menetben kiütés
VIII. 17. - Cebulak (lengyel), főiskola világbajnokság, Bp., pontozásos győzelem
VIII. 19. - Kogan (szovjet), főiskolai világbajnokság, Bp., 3. menetben kiütés
IX. 16. - Csontos (FTC), FTC - Lokomotív, CSB, Bp., pontozásos győzelem
X. 15. - Páder (Kaposvári DSK), KDSK - Lokomotív, CSB, Bp., 1. menetben kiütés
X. 29. - Csiba (Vasas), Lokomotív - Vasas, CSB, Bp., 1. menetben kiütés
XI. 18. - Bene III (Csepel), Csepel - Lokomotív, CSB, Bp., mérkőzés nélkül
XI. 25. - Vépi (Előre), Lokomotív - Előre, CSB, Bp., mérkőzés nélkül
XII. 4. - Svarko (csehszlovák) Magyarország - Csehszlovákia válogatott, Bp., mérkőzés nélkül

1950

II. 5. - Dióslaki II (Győri Vasas), Lokomotív - Győri Vasas, CSB, Győr, 1. menetben feladás
II. 12. - Csontos (FTC), Lokomotív - FTC, CSB, Bp., 3. menetben kiütés
II. 19. - Dévai (KDSK), Lokomotív - KDSK, CSB, Kaposvár, 1. menetben feladás
II. 25. - Szabó P. (Csepel), Lokomotív - Csepel, CSB, Bp., 1. menetben feladás
III. 4. - Odor (KISTEXT), Lokomotív - KISTEXT, CSB, Bp., 1. menetben kiütés
V. 14. - Szilcsev (szovjet), jubileumi verseny, Varsó, pontozásos győzelem
V. 17. - Tita (román), jubileumi verseny, Varsó, 2. menetben kiütés
V. 18. - Nowara (lengyel), jubileumi verseny, Varsó, pontozásos győzelem
V. 26. - Bene III (Csepel), Csepel - B válogatott, Bp., pontozásos győzelem
IX. 29. - Torkkeli I (finn), Magyar - finn munkásválogatott, 1. menetben kiütés
X. 8. - Frank (Győri Vasas), Lokomotív - Győri Vasas, CSB, Bp., 1. menetben feladás
X. 15. - Torma II (csehszlovák), Csehszlovákia - Magyarország válogatott, Prága, pontozásos győzelem
X. 22. - Bene III (Csepel), Csepel - Lokomotív, CSB, Bp., mérkőzés nélkül 4
X. 28. - Buzás (Kaposvári ÉDOSZ), K. ÉDOSZ - Lokomotív, CSB, Bp., 1. menetben kiütés
XI. 12. - Kolczynski (lengyel), Magyarország - Lengyelország válogatott, Bp., pontozásos győzelem
XI. 19. - Tauzin (ÉDOSZ), Lokomotív - ÉDOSZ, CSB, Bp., 2. menetben kiütés
XI. 26. - Valuch (KISTEXT), Lokomotív - KISTEXT, CSB, Bp., 1. menetben kiütés

1951

III. 4. - Páder (K. Dózsa), Pécs város bajnoksága, 2. menetben kiütés
V. 15. - Dal Piaz (olasz), Európa-bajnokság, Milánó, 1. menetben kiütés
V. 17. - Kenig (jugoszláv), Európa-bajnokság, Milánó, pontozásos győzelem
V. 18. - Lay (brit), Európa-bajnokság, Milánó, pontozásos győzelem
V. 19. - Anderssen (dán), Európa-bajnokság, Milánó, mérkőzés nélkül
VIII. 8. - Musial (lengyel), főiskolai világbajnokság, Berlin, pontozásos győzelem
VIII. 11. - Tyisin (szovjet), főiskolai világbajnokság, Berlin, pontozásos győzelem
XI. 9. - Sándor (Törökszentmiklósi Vasas), olimpiai előkészítő verseny, Bp., sérülés miatt leléptetve
XI. 10. - Dióslaki (Bp. Honvéd), olimpiai előkészítő verseny, Bp., pontozásos győzelem
XI. 11. - Sipocz (Bp. Dózsa), olimpiai előkészítő verseny, Bp., pontozásos győzelem
XI. 18. - Schulze (NDK), Magyarország - NDK válogatott, pontozásos győzelem

1952

I. 5. - Prihoda (csehszlovák), Magyarország - Csehszlovákia válogatott, Bp., 1. menetben kiütés
I. 27. - Musial (lengyel), Magyarország - Lengyelország válogatott, Poznan, pontozásos győzelem
II. 7. - Viklander (svéd), Magyarország - Svédország válogatott, Stockholm, pontozásos győzelem
III. 8. - Mitriev (bolgár), Magyarország - Bulgária válogatott, Moszkva, pontozásos győzelem
III. 10. - Tyisin (szovjet), Szovjetunió - Magyarország válogatott, Moszkva, pontozásos győzelem
III. 11. - Schulze (NDK), Magyarország - NDK válogatott, Moszkva, pontozásos győzelem
III. 12. - Krovcsák (csehszlovák), Magyarország - Csehszlovákia válogatott, Moszkva, pontozásos győzelem
IV. 19. - Sipocz (Bp. Dózsa), országos bajnokság, Bp., 2. menetben feladás
IV. 20. - Waluch (Bp. Bástya), országos bajnokság, Bp., 1. menetben döntő fölény
VII. 29. - Webb (USA), olimpiai játékok, Helsinki, 2. menetben kiütés
VII. 30. - Chase (kanadai), olimpiai játékok, Helsinki, 2. menetben kiütés
VII. 31. - Szpaszov (bolgár), olimpiai játékok, Helsinki, pontozásos győzelem
VIII. 1. - Herrera (argentin), olimpiai játékok, Helsinki, pontozásos győzelem
VIII. 2. - Van Schalkwyk (dél-afrikai), olimpiai játékok, Helsinki, pontozásos győzelem
XI. 16. - Plachy (Bp. Dózsa), CSB, Bp., pontozásos győzelem
XI. 21. - Kapocsi (Lokomotív), CSB. Bp., 2. menetben feladás
XII. 11. - Pákozdi (Heves), CSB, Bp., 2. menetben feladás
XII. 12. - Buzás (Somogy), CSB, Bp., 2. menetben feladás
XII. 14. - Szakács (Bp. II. k.), CSB, Bp., 1. menetben feladás

1953

II. 1. - Márton (Debreceni Dózsa), Béke Kupa, Debrecen, pontozásos győzelem
III. 14. - Kovács (Veszprém), országos bajnokság, Bp., pontozásos győzelem
III. 15. - Márton (Hajdú), országos bajnokság, Bp., 2. menetben feladás
V. 21. - Tyisin (szovjet), Európa-bajnokság, Varsó, pontozásos vereség
VII. 5. - Márton (Debreceni Dózsa), Kaposvár, 1. menetben feladás
VIII. 12. - Pintea (román), Világifjúsági Találkozó, Bukarest, 1. menetben feladás
VIII. 14. - Tolsztyikov (szovjet), Világifjúsági Találkozó, Bukarest, pontozásos győzelem
XI. 14. - Molnár (Bányász SE), CSB, Tatabánya, sérülés miatt leléptetve
XII. 25. - Ráduly (Bp. Honvéd), CSB, Bp., 1. menetben feladás

1954

I. 24. - Pietrzykowski (lengyel), Magyarország - Lengyelország válogatott, Bp., pontozásos győzelem
II. 28. - Csontos (Bp. Kinizsi), Bp. Vasas - Bp. Kinizsi, Bp., 1. menetben feladás
III. 14. - Páder (Kaposvári Dózsa), Bp. Vasas - K. Dózsa, Kaposvár, 1. menetben feladás
IV. 4. - Georgiev (bolgár), nemzetközi verseny, Bp., pontozásos győzelem 5
IV. 5. - Larsson (svéd), nemzetközi verseny, Bp., 1. menetben kiütés
IV. 6. - Haas (NDK), nemzetközi verseny, Bp., 1. menetben kiütés
IV. 24. - Ráduly (Bp. Honvéd), Bp. Honvéd - Bp. Vasas, CSB, Bp., 2. menetben feladás
V. 6. - Király (Építok), országos bajnokság, Bp., 2. menetben feladás
V. 8. - Ráduly (Bp. Honvéd), országos bajnokság, Bp., 3. menetben feladás
V. 9. - Legény (Haladás), országos bajnokság, Bp., pontozásos győzelem
VI. 4. - Haas (NDK), ifjúsági találkozó, Berlin, 2. menetben döntő fölény
VI. 5. - Weiss (osztrák), ifjúsági találkozó, Berlin, 2. menetben döntő fölény
VI. 6. - Georgiev (bolgár), ifjúsági találkozó, Berlin, pontozásos győzelem
VIII. 1. - Popescu (román), főiskolai világbajnokság, Bp., pontozásos győzelem
VIII. 3. - Mitriev (bolgár), főiskolai világbajnokság, Bp., pontozásos győzelem
VIII. 4. - Darbaiszeli (szovjet), főiskolai világbajnokság, Bp., 3. menetben döntő fölény
X. 3. - Wolf (osztrák), Magyarország - Ausztria válogatott, Bécs, pontozásos győzelem
X. 8. - Sulyok (Győri Vasas), Bp. Vasas - Győri Vasas, CSB, Bp., 1. menetben feladás
X. 31. - Ráduly (Bp. Honvéd), Bp. Vasas - Bp. Honvéd, CSB, Bp., 1. menetben feladás
XI. 18. - Palla (Bp. Kinizsi), Bp. Kinizsi - Bp. Vasas, CSB, Bp., 1. menetben feladás
XI. 25. - Csiszár (EMAG), Budapest bajnokság, pontozásos győzelem
XI. 26. - Vépi (Bp. Kinizsi), Budapest bajnokság, 1. menetben feladás
XII. 3. - Sjölin (svéd), Magyarország - Svédország válogatott, Göteborg, pontozásos győzelem

1955

II. 13. - Georgiev (bolgár), Magyarország - Bulgária válogatott, Bp., pontozásos győzelem
II. 19. - Hollós (Bp. Kinizsi), Budapest bajnokság, 2. menetben feladás
II. 20. - Marosi (Bp., Vörös Lobogó), Budapest bajnokság, 3. menetben feladás
IV. 15. - Tóth (Csongrád), országos bajnokság, Bp., 2. menetben feladás
IV. 15. - Riba (Somogy), országos bajnokság, Bp., 2. menetben feladás
IV. 16. - Marosi (Budapest), országos bajnokság, Bp., 2. menetben feladás
IV. 17. - Gyökös (Somogy), országos bajnokság, Bp., 1. menetben feladás
V. 7. - Smital (csehszlovák), Magyarország - Csehszlovákia vál., Bp., 1. menetben kiütés
X. 16. - Marton (Bp. Honvéd), Bp. Vasas - Bp. Honvéd, CSB, Bp., 1. menet feladás
X. 24. - F. Nagy (Bp. Vörös Lobogó), Bp. Vasas - Bp. Vörös Lobogó, CSB, Bp., 1. menetben feladás
X. 30. - Molnár (Bp. Kinizsi), Bp. Vasas - Bp. Kinizsi, CSB, Bp., pontozásos győzelem
XI. 20. - Kollarits (osztrák), Magyarország - Ausztria válogatott, Bp., pontozásos győzelem
XII. 9. - Caroli (NDK), Magyarország - NDK válogatott, Lipcse, pontozásos győzelem
XII. 11. - Nagel (NDK), Magyarország - NDK válogatott, Erfurt, pontozásos győzelem

1956

III. 31. - Balázs (Bp. Kinizsi), Bp. Vasas - Bp. Kinizsi, CSB, Bp., 1. menetben feladás
IV. 1. - Bene III (Csepeli Vasas), Csepeli Vasas - Bp. Vasas, CSB, Bp., 1. menetben feladás
IV. 8. - Komlenecz (Kaposvári Dózsa), Bp. Vasas - K. Dózsa, CSB, Bp., pontozásos győzelem
IV. 11. - Fazekas (Bp. Vörös Lobogó), Bp. Vörös Lobogó - Bp. Vasas, CSB, Bp., pontozásos győzelem
IV. 22. - Rapatti (finn), Magyarország - Finnország válogatott, Helsinki, pontozásos győzelem
IV. 25. - Danielsson (svéd), Magyarország - Svédország válogatott, Stockholm, 3. menetben kiütés
V. 1. - Studenundl (NDK), Budapest - Berlin, Berlin, 1. menetben kiütés
V. 16. - Kohleger (osztrák), Magyarország - Ausztria válogatott, Klagenfurt, 3. menetben feladás
V. 25. - Marosi (Bp. Vörös Lobogó), meghívásos verseny, Bp., pontozásos győzelem
V. 26. - Gerber (K. Dózsa), meghívásos verseny, 3. menetben feladás
V. 27. - Borvári (Szentendrei Honvéd), meghívásos verseny, Bp., 2. menetben feladás
VI. 21. - Riba (K. Dózsa), meghívásos verseny, Bp., 2. menetben feladás
VI. 22. - Papp Zs. (Bp. Vörös Lobogó), meghívásos verseny, Bp. feladás
VI. 23. - Borvári (Szentendrei Honvéd), meghívásos verseny, Bp., 2. menetben feladás
VIII. 22. - Kindler (osztrák), Bp. Vasas - Krisztina válogatott, Klagenfurt, 3. menetben kiütés
IX. 8. - Lukasiewicz (lengyel), nemzetközi verseny, Varsó, 1. menetben feladás
IX. 9. - Pietrzykowski (lengyel), nemzetközi verseny, Varsó, 2. menetben döntő fölényes vereség
XI. 28. - Saenz (argentin), olimpiai játékok, Melbourne, 3. menetben sérülés miatt leléptetés
XI. 30. - Pietrzykowski (lengyel), olimpiai játékok, Melbourne, pontozásos győzelem
XII. 1. - Torres (USA), olimpiai játékok, Melbourne, pontozásos győzelem